ŚRODOWISKO

Co robimy, aby dbać o środowisko i sprostać współczesnym wyzwaniom zrównoważonego rozwoju?

hub

Tworząc menu, zachowujemy balans i równowagę pomiędzy produktami pochodzenia roślinnego i mięsem. Walcząc z nadmiarem produkowanego jedzenia, proponujemy odpowiednio dobrane porcje tak, aby móc zamówić kilka dań bez obawy przed marnowaniem żywności. Usprawniamy menu poprzez zużycie mniejszej ilości produktów. Karta win opiera się producentach pracujących w modelu organicznym lub/i biodynamicznym.

Od początku istnienia hub.praga świadomie działamy w zakresie minimalizowania ilości zewnętrznych opakowań, styropianów, kartonów oraz innych produktów wykorzystywanych najczęściej jednorazowo. Nasz program gospodarowania odpadami zakłada współpracę z dostawcą i odbiorą w czasie dostawy. Prawie wszystkie produkty, a w szczególności ryby, w momencie dostawy przekładamy do naszych pojemników, a opakowania oddajemy dostawcy. Nie przechowujemy i nie zbieramy żadnych opakowań, dzięki temu optymalizujemy również własną pracę. Dostawców zachęcamy także do kompresowania pakowanych produktów, wykorzystywania opakowań zbiorczych, czy wielorazowych dla produktów, które nie wymagają chłodzenia.  Cieszymy się, że wśród naszych partnerów są firmy, które podzielają te wartości.  
 

Frische Paradies      Lalou Wines       Enoterra       Krzesak      Vininova

 

technologie

Nowoczesna klimatyzacja i wentylacja (system zarządzania świeżym powietrzem, centrala rekuperacyjna i pompa ciepła), a także automatyzacja oświetlenia pozwoliły nam na zmniejszenie zapotrzebowania na energię aż o 60%! Restauracja wykorzystuje energię z odnawialnych źródeł potwierdzoną certyfikatem "Firma z dobrą energią 2022 oraz 2024".

Nasz szklany wiatrołap został stworzony w oparciu o istniejące materiały i wykorzystanie naturalnego światła. Tu liczył się pomysł. Dzięki temu udało nam się uzyskać kurtynę powietrzną bez zużycia jakiejkolwiek energii.

Woda, którą pijesz w restauracji, pochodzi ze specjalnie dobranego filtra, dzięki czemu nie ma potrzeby zakupu wody butelkowanej, nie zużywamy energii na jej chłodzenie i nie kumulujemy plastiku.